W szybach ciepłochronnych stosowane jest szkło niskoemisyjne miękkopowłokowe produkowane jest w procesie „off line” tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną.
Dzięki czemu wartość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szkło takie charakteryzuje się bardzo dobrą przejrzystością i prawie neutralną kolorystyką. Natomiast bardzo niska emisyjność istotnie ogranicza utratę energii cieplnej.
Źródło: www.effector.com.pl
Szkło niskoemisyjne działa przez 24 godziny na dobę, zarówno w lecie, ograniczając nagrzewanie pomieszczenia, jak i zimą, ograniczając utratę ciepła z pomieszczenia.
Szyby te zmniejszają koszty ogrzewania oraz chronią środowisko. Zużywanie mniejszej ilości energii powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i siarki do atmosfery. Szyby zespolone energooszczędne przeciwdziałają efektowi cieplarnianemu mogącemu spowodować radykalną zmianę klimatu.
Szyby ciepłochronne, dzięki zmniejszeniu promieniowania ultrafioletowego wnikającego do wnętrza, chronią nasze zdrowie i spowalniają proces płowienia mebli, dywanów i zasłon.